Vīna darītava

Muižas vīni “Cremon”

Gardēžiem Krimuldas muiža būs īsta garšu oāze – šeit  top gardie “Cremon” muižas vīni, liķieri un stiprie dzērieni.

Gluži kā Krimuldas muižas laikos (no vācu valodas: Schloß Kremon/Cremon), kad saimnieciskajās ēkās kūsāja darbi un visapkārt bija manāma rosība, arī šodien muižas teritorija ir apdzīvota un apmeklētājus aicinoša. Kādreizējā kūts ēkā nu jau laiciņu kā iekārtojusies muižas vīnu darītava “Cremon” – neliela izmeklētu dzērienu ražotne, kur top vīni un liķieri.  
“Cik Latvijā ir ogu un ziedu, gandrīz tik mums ir vīnu”, lepni teic  muižas vīndaris Jānis Mikans. Precīzāk – šobrīd tiek ražoti aptuveni 15 vīni un 10 liķieri, kā arī kalvadoss un džins. Dzērienu klāsts ik gadu paplašinās. Ogas un ziedi nāk no muižas dārziem, apkaimes mežiem un vietējiem audzētājiem. “Cremon” ik gadu piedalās  Latvijas augļu un ogu vīnu skatēs.

Muižas vīnus var iegādāties uz vietas darītavā un tuvējā veikalā-kafejnīcā “Milly” (Mednieku iela 5, Sigulda), kā arī pasūtīt, kontaktējoties ar darītavu.
“Cremon” vīnus iespējams nobaudīt, piesakoties vīnu degustācijai vai ekskursijas programmai “Muižas vīns un cepumi”, kur ne vien nogaršosiet dažādus muižā darītus dzērienus, bet arī daudz uzzināsiet par vietas un apkaimes vēsturi un paražām. 
Iecienītākie “Cremon” ražojumi gadu gaitā ir un paliek maigi rūgtenais pieneņu vīns, brīnumogu dzērveņu vīns un sapņainais ceriņu vīns. 

Vīndaris Jānis Mikans
+371 28673502
janis.mikans@inbox.lv

 

Katalogs >>