Šrotas 3D terapija cīņai ar skoliozi

Skolioze ir viena no nopietnākajām stājas problēmām, ko var labot ar specifisku asimetrisku vingrošanu – Šrotas metodi. Ar šo metodi strādā rehabilitācijas centrā “Krimulda” sertificēta fizioterapeite Maija Rumpe, kurai jau ir pieredze darbā ar šo metodi.

Skolioze ir mugurkaula trīsdimensionāla deformācija ar izliekšanos uz sāniem par vairāk kā 10 grādiem un skriemeļu savstarpēju rotāciju vai pašu skriemeļu savērpumu.

Konservatīvas (neķirurģiskas) ārstēšanas pieredze rāda, ka pirms augšanas perioda beigām ir reāla iespēja skoliozes progresiju apturēt un pastāvošos izliekumus un stājas asimetriju ievērojami samazināt. Vairums pacientu, kam nepieciešama ārstēšana, var iztikt ar konservatīvu ārstēšanu. To pareizi veicot, ir iespējams izvairīties no ķirurģiskas iejaukšanās. Savukārt pieaugušam pacientam ar skoliozi konservatīva ārstēšana novērš plaušu un sirds funkcijas traucējumus, kā arī mazina sāpju sindromu, ja tāds radies.

Šrotas metode ir skoliozei specifiska fizioterapija. Šrotas metodes apmācības sagādā pacientam vajadzīgās zināšanas un prasmes, kas visa mūža garumā palīdz kontrolēt savu stāju.

Štotas metodes ārstēšanas mērķi: tipisko skoliozes pazīmju identificēšana, normālas ķermeņa statikas atjaunošana, progresijas apturēšana vai palēnināšana, izvairīšanās no korsetes valkāšanas, ķirurģiskas korekcijas attālināšana.

Konsultācijas laikā tiek ievākta anamnēze, veikta pacienta apskate, ķermeņa simetrijas izvērtēšana, dažādi specifiski mērījumi (elpošanai,skoliometra mērījumi,mugurkaula mobilitātes mērījumi). Tiek noteikts skoliozes paveids un izvirzīti terapijas mērķi, sniegtas rekomendācijas turpmākai ārstēšanai. Ja rodas aizdomas par skoliozi (skoliometrs uzrāda 5 grādu mērījumu), tiek ieteikts veikt pilnu mugurkaula rentgena uzņēmumu, lai precīzi noteiktu liekumu robežskriemeļus un izmērītu liekumu lielumu (Koba leņķi).

Vingrošanas nodarbībās tiek mācīts, kā Šrotas metodes elementus iekļaut ikdienas aktivitātēs; kā mazināt sagitālas nobīdes (palielināta vai samazināta jostas lordoze,palielināta vai samazināta krūšu kifoze); tiek veikta specifiska mobilizācija mugurkaula liekumiem; mācīta korektīvā elpošana un iemācīta mugurkaula stabilizācija ar “koriģētu stāju” un “apzinātu stāju”.

Procedūras izmaksas: 1 h – 20 eiro, tostarp iespēja iegūt abonementu – 5 reizes – 90 eiro.

Piesakies konsultācijai un ārstniecībai: +371 28304088 vai rakstot uz veseliba@krimuldasmuiza.lv.