Krimuldas muiža gatavojas svētku gadam

Šī gada augustā Krimuldas sanatorijai tiks atzīmēti 100 gadi, savukārt, Kungu mājai 200 gadu jubileju. Tā sakarā Krimuldas muižā notiks dažādi svētku pasākumi.

16. jūlijā notiks koncerts „Kamēr vien gliemeži skrien” 2. daļās. I. Kalniņa dziesmu programma ar  D.Kalniņu, K.Zemīti sadarbībā ar mūzikas namu “Daile”

24. septembrī salonvakars veltīts Lūisa Armstronga daiļradei - 20. un 30.gadu džezam ar dziļu svinga ritmu. Koncertu vadīs Kristaps Vanadziņš.

15.oktobrī „Capriccio! Rietumeiropas un Latvijas skaņu gleznas”. Uzstāsies B.Renerte, M.Kuplais, R.Īzāka-Mača, I.Kundziņa

26.novembrī koncerts „Svētku mozaīka” 2. daļās ar D.Krenbergu, R.Ozolu, V.Zilbertu, E. Teterovsku.

Un svētku gadu noslēgs Ziemassvētku koncerti ar J.Lūsēnu 10. un 11. decembrī.

Krimuldas muižas pārvaldniece un rehabilitācijas centra vadītāja Dace Vanaga-Mikane saka:”Krimuldas muiža pieredzējusi daudz. Tai cauri staigājušas simtiem, tūkstošiem pēdu, kas katra atstājusi lielāku vai mazāku nospiedumu. Šogad Krimuldas muižā jubileju gads, kad vēlamies kopīgi atcerēties un izstaigāt atmiņu takas.

Sev no pēdām kroni taisu-

Zinu,pinu,mīklas minu,

Pasakas un teikas lasu,

Garu stāstu kopā tinu.”

Galvenais jubilejas pasākums notiks 28. augustā, kas tiks svinēts zem nosaukuma “Sev no pēdām kroni taisu”. Tā scenāriju gatavo rakstniece Ingūna Bauere, muzikālo ietērpu radīs komponists Jānis Lūsēns. Aktivitātes notiks visas dienas garumā, savukārt vakarā gaidāms koncerts un svētku salūts. Šajā dienā tiks gaidīts ikviens, it īpaši esošie un bijušie darbinieki, kā arī muižas klienti un pārējie interesenti.

Koncertu cenas 25-30 eiro, biļešu tirdzniecība tiks izsludināta tuvākajā laikā.

Krimuldas muiža atrodas Gaujas senlejas malā, Siguldas pilsētas labā krasta daļā. Celtne ir viens no spilgtākajiem klasicisma villu arhitektūras piemēriem Latvijā.  Krimuldas muiža tikusi uzbūvēta jau tālajā 1827. gadā. Cauri laikiem tās pielietojums un nozīme vairākkārtīgi mainījies. Mūsdienās šeit atrodas tūristu iecienīta naktsmītne, kā arī Rehabilitācijas centrs “Krimulda”.