KO DARĪT MUIŽĀ ZIEMĀ?

Neskatoties uz to, ka Krimuldas muiža it īpaši vasaras sezonā ir iecienīta tūristu un kāzinieku vidū, tomēr dažādas iespējas un aktivitātes te var rast arī aukstajos ziemas mēnešos. Piedāvājam ieskatīties, ko piedāvā viens no spilgtākajiem klasicisma villu arhitektūras piemēriem Latvijā – Krimuldas muiža.

1. Ekskursijas, it īpaši vīna degustācija

Krimuldas muižā un tās apkaimē ko darīt būs kā spontānajiem viesiem, tā arī tiem, kas savas brīvdienas plāno laicīgi, – dodieties piedzīvojumos “uz savu galvu” vai piesakieties mūsu piedāvātajām ekskursijām. Vīna degustācijas ar vīna darītavas “Cremon” vīndari Jāni Mikanu, kura vīni izpelnījušies dažādas atzinības un uzslavas kā skatēs, tā no viesiem ir īpaši uzrunājošas drēgnajā laikā, kad var sildīties ne tikai ar dzērienu palīdzību, bet arī Jāņa stāstiem.

Vairāk par ekskursijām: http://krimuldasmuiza.lv/ekskursijas

2. Rehabilitācija un atpūta vēsturiskā gaisotnē

Muižas telpas gadiem ir kalpojušas dažādām ārstniecības iestādēm, tostarp vairākus gadus tieši Krimuldas muižā atradās sanatorija, tagad rehabilitācijas centrs. Šobrīd ļauties muižas dziednieciskajai aurai var jebkurš – gan pacienti ar ārsta nosūtījumu, gan tie, kuri savu veselību un labsajūtu izvēlas uzlabot paši pēc savas iniciatīvas. Muižā ir pieejamas speciālistu konsultācijas, ārstnieciskas procedūras,  īpaši dziednieciskie kursi vairāku dienu garumā, individuālās un grupu nodarbības, kā arī romantiski piedāvājumi pāriem. Krimuldas muižā ir sauna un baseins, dūņu  un ūdens procedūras, ārstnieciskā vingrošana, masāžas un daudz kas cits, ko var baudīt profesionāļu pavadībā.

Vairāk par rehabilitācijas centru un iespējām: http://krimuldasmuiza.lv/veselibas-centrs

3. Gaisa trošu ceļš Sigulda-Krimulda-Sigulda

Gaujas senleja apburt ne tikai vasarā un rudenī, bet arī ziemā, it īpaši, ja to ir iespēja vērot no putna lidojuma, kas skatam paver vairākus objektus reizē.

Siguldas gaisa trošu vagoniņš jau kopš 1969. gada sākuma septiņu minūšu garā braucienā pār Gaujas senieleju savieno Siguldu ar Krimuldu.

Vagoniņš kursē katru dienu no plkst. 10.00 līdz plkst. 18.30 vasaras mēnešos un līdz plkst. 17.00 ziemas mēnešos.

Gaisa trošu ceļa garums ir 1200 metru.

Vairāk par pieejamību un cenu: https://www.latvia.travel/lv/apskates-vieta/siguldas-vagonins

4. Brokastis, pusdienas vai vakariņas kafejnīcā “Milly”, kuru nosauca par godu vietējam muižas kaķim

Atrast vietu, kur gardi paēst ir svarīgi katram, tāpēc Krimuldas muižā ir padomāts par to, lai ikviens interesents varētu turpat nobaudīt klasisko tomātu krēmzupu, kartupeļu pankūkas vai pelēkos zirņus ar speķi un kefīru. Ēdienkarte sniedz vēl citas iespējas, lai katrs varētu atrast kādu ēdienu, kas patiktu pašam un arī maciņam būtu pa prātam.

Ar ēdienkarti var iepazīties šeit: http://krimuldasmuiza.lv/restaurant-menu

5. Nakšņošana ar komfortu, ko gadsimtiem izkopa Līvenu dzimta

Krimuldas muižas lielākā vērtība, ar ko nevar spēkoties neviena pasaules viesnīca, ir īpašā atmosfēra – vēsturiskā majestātiskuma, varenās dabas un mūsdienu komforta summa.

Atkarībā no uzturēšanās ilguma un mērķa (kāzas, romantiska atpūta, tūristu bāzes punkts, retrīts, rehabilitācija u.c.) šajā muižas kompleksā varat izvēlēties piemērotākos numuriņus – no labiekārtotajiem numuriem, līdz vienkāršākām, askētiskākām istabām. Nakšņošanu var apvienot ar ekskursijām. Muižā tiek nodrošināts bezmaksas WIFI.

Numurus var aplūkot šeit: http://krimuldasmuiza.lv/hotel