Kamermūzikas vakarus Krimuldas muižā turpinās Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra klaviertrio

Sestdien, 26. septembrī, plkst. 18:00 notiks Krimuldas muižas kamermūzikas vakaru koncerts, kurā klausītājus priecēs Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) klaviertrio  - pianists Mārtiņš Zilberts, vijolists Indulis Cintiņš  un čelliste Dace Zālīte – Zilberte.

LNSO klaviertrio mūziķi jau sesto gadu uzstājas kopā kamermūzikas sērijas koncertos uz Lielās Ģildes skatuves, kā arī piedalās Latvijas Koncertu rīkotajos projektos un koncertos visā Latvijā.

Indulis Cintiņš un Dace Zālīte - Zilberte ir ilggadēji LNSO kolēģi, kamermūziķi ar lielu pieredzi visdažādākajos sastāvos un jau vairāk nekā desmit gadus stīgu kvarteta Fantastic Four biedri. Apvienojoties ansamblī ar Latvijas Nacionālās operas un baleta galveno solistu koncertmeistaru, pianistu Mārtiņu Zilbertu tika dibināts LNSO klaviertrio. Šogad Mārtiņš Zilberts ir nominēts augstākajam apbalvojumam Latvijas mūzikas jomā - Lielā Mūzikas Balva 2019 - par darbu kameransamblī.

Klaviertrio mūziķi koncertprogrammā atskaņos un stāstīs par skaistākajām un aizraujošākajām lapaspusēm klaviertrio žanra vēsturē, aptverot laika posmu no klasicisma līdz pat tango žanram un spilgtākajām mūsdienu latviešu skaņražu kompozīcijām.

 Lai koncerts būtu īpaši aizraujošs, izvēlētā programma sastāv no mazākiem skaņdarbiem un lielāku opusu fragmentiem, kas spilgti raksturo katra komponista skatījumu uz klaviertrio skanējumu, . 

Izskanēs daļas no visslavenāko klaviertrio komponistu - J.Haidna, L. van Bēthovena un J.Brāmsa opusiem. Tāpat arī fragmenti no reti atskaņotā franču komponistes Ž. Taileferes un itāļu operu komponista G.Donicetti klaviertrio. Starp Latviešu skaņražiem tiks pārstāvēti I.Zemzaris ar Trio Piccino, J.Mediņš ar romantisko dziesmu “Sapņojums” klaviertrio versijā un P.Plakidis ar enerģētisko Improvizāciju un Burlesku .

Kamermūzikas vakari interesentiem piedāvā stilistiski visdažādākās programmas no Ludviga van Bēthovena līdz Astoram Pjacollai.

Biļešu rezervēšana: 29111619

Biļetes cena: 15 eiro

Pasākuma norises vieta:  Krimuldas muiža, Mednieku iela 3, Sigulda