Kā parūpēties par savu veselību, ja esi lauksaimnieks, zemnieks vai cita fiziska darba veicējs

Arī lauksaimniecības nozare piedzīvo pārmaiņas, kas ļauj atvieglot darbu tajā strādājošajiem, taču neskatoties uz to, cilvēki tiek pakļauti fiziski smagam darbam, kas rezultējas ar sāpošu muguru, rokām, kājām un citām veselības problēmām, piemēram, vibrācijas slimībām, kas piemeklē traktoristus, šoferus u.c. sēdoša darba veicējus. Tāpēc rehabilitācijas centrs „Krimulda” piedāvā īpašu programmu, kas ļaus katram individuāli uzlabot veselību un garu.

“Strādājot fiziski aktīvu darbu biežākā veselības problēma ir muguras sāpes jostas/krustu rajonā, viegls veids kā sāpes mazināt ir ievērot ergonomikas pamatprincipus. Viens no populārākajiem ieteikumiem ir celt smagumus ar taisnu muguru, bet ir ļoti daudz citas aktivitātes, kurām ir nepieciešams pievērst uzmanību,” atzīst rehabilitācijas centra „Krimulda” ergoterapeite Baiba Boženkova.

Ergoterapeits palīdzēs efektīvāk iekārtot vidi kā arī izglītos par ergonomikas pamatprincipu ievērošanu ikdienas darbos.

Traktoristiem, šoferiem un citiem transportlīdzekļu vadītājiem var rasties nopietnākas problēmas, ko rada vibrācija, tas arī ir pamats vibrācijas slimībai  – plaukstās, kājās, locītavās un kaulos. Lai pasargātu savu veselību var veikt prevetīvos pasākumus, taču gadījumos, kad slimība jau skārusi cilvēku, tad var ārstēt ar dažādiem medikamentiem un vingrinājumiem.

Individuālajā programmā ietilpst:

  • Medicīnas rehabilitācijas ārsta konsultācija, plāna izveide
  • Fizioterapijas izvērtēšana, plāna sastādīšana un nodarbības
  • Ergoterapeita konsultācija
  • Fizikālās terapijas procedūras
  • Nūjošanas nodarbības
  • Ūdens procedūras un masāžas

Programmas cena ir atkarīga no izveidotās programmas un dienu skaita  (190-565 EUR robežās).

Visas nodarbības notiek ar katru individuāli!

Vairāk informācijas un pieteikties vari veseliba@krimuldasmuiza.lv vai zvanot - 28304088