Ievas Akurateres un Aivara Hermaņa koncerts Krimuldas muižā

2021. gada 27. novembrī plkst. 18.00 Krimuldas muižā koncertu cikla “Muzikālais kokteilis” ietvaros izskanēs dziedātājas Ievas Akurateres jauna soloalbuma “Vēlēšanās” skaņdarbi, kuru skanējumu papildinās ģitārists un komponists Aivars Hermanis.

Koncertā izskanēs jaunās dziesmas, kā arī Akurateres lielākie hiti. Latvijā labi pazīstamo un iemīļoto mūziķu sadarbība aizsākās pirms 30 gadiem. Radošo saskaņu un vienotu muzikālo izjūtu viņi atklāja, strādājot pie dziesmu cikla Klusums starp mums (1990) ar Igo dzeju. Sekoja dzejnieka Linarda Tauna vārsmu iedvesmots cikls Plīvošana ar pilsētu (1997), bet jaundarbā “Vēlēšanās” dziesmu vārdu autore lielākoties ir pati Akuratere.

Topošā albuma stilu mūziķi formulē kā impresionismu – tā ir viegla, gaisīga rotaļa ar situācijām, svarīgu lietu nesvarīga piesaukšana, uzplaiksnījumu un gaismēnu mija. Pateicoties pasaules redzējuma kopīgajai frekvencei, daži nepieciešamie labojumi un korekcijas veidojās viegli un ātri. Abu autoru saliedētību pierāda dziesmas “Stāvs” tapšana: Akuratere dzejojot paturēja prātā budistu klostera atmosfēru un izbrīnījās, kad Hermanis atsūtīja pavadījumu ar gongu, zvaniņu un tablu skaņām, jo bija intuitīvu nojautis Ievas domu pat bez skaidrojuma. Tikpat dabiski un izteiksmīgi ir pārējie albuma skaņdarbi - Pacelties pāri, Dzīvība, Smilšu pulkstenis un tituldziesma Vēlēšanās.

Biļešu cena: 20 eiro

Biļešu rezervēšana: 29111619

Norises vieta: Krimuldas muiža, Mednieku iela 3, Sigulda

Projektu līdzfinansē Siguldas novada pašvaldība

 

No 15. jūnija, uzrādot digitālo Covid-19 sertifikātu, publiskus pasākumus, piemēram, koncertus, kino, teātra izrādes, varēs apmeklēt cilvēki:

  • kuri ir vakcinējušies pret Covid-19;
  • ir pēdējā pusgada laikā pārslimojuši Covid-19;
  • pēdējo 48 stundu laikā ir veikuši Covid-19 testu un tas ir negatīvs;
  • pēdējo 6 stundu laikā ir veikuši Covid-19 ātro antigēna testu un tas ir negatīvs.

Krimuldas muižas kolektīvs sekos līdzi valdības noteiktajiem lēmumiem un rīkosies atbilstoši tiem, vajadzības gadījumā koncertu pārceļot.