Novembrī Krimuldas muižā skanēs “Svētku mozaīka”

2022. gada 26. novembrī, sestdienā, Krimuldas muižā 2.daļās ar koncertprogrammu “Svētku mozaīka” uzstāsies Dita Krenberga, Raimonds Ozols, Ventis Zilberts un Evita Teterovska.

Mozaīka ir viens no glezniecības metodes veidiem, kur kompozīcija lielākoties tiek veidota plaknē no dabiskiem vai apstrādātiem akmeņiem, vai krāsainiem stikla gabaliņiem, vai glazētas keramikas plāksnītēm. Latviešu mākslinieku vidū mozaīkas stils nav ticis tik bieži izmantots, kā tas ir bijis senajās austrumu zemēs, antīkajā Grieķijā, Senajā Romā, Bizantijā, Itālijā, Krievijā un citur, tomēr…

Koncerta “mozaīkā” apvienojušies četri mākslinieki - jaunā,  talantīgā operdziedātāja Evita Teterovska, izcilā flautiste Dita Krenberga, spožais vijolnieks Raimonds Ozols un pieredzes bagātais pianists Ventis Zilberts.

Solo dziedājumos, instrumentālajos skaņdarbos, muzicējot duetos, tercetos, un arī visiem kopā,  programmas aptvere sniedzas pāri trim gadsimtiem - no baroka laika Johana Sebastiāna  Baha mūzikā  līdz pat mūsdienu skaņu krāsām Zigmara Liepiņa kompozīcijā.

Skanēs gan populāru operu un operešu ārijas, gan mūziklu un teātra mūzikas izcili paraugi, gan atpazīstami instrumentālās mūzikas opusi.

Koncertprogrammas izpildītāji:

EVITA TETEROVSKA, soprāns

DITA KRENBERGA, flauta

RAIMONDS OZOLS, vijole

VENTIS ZILBERTS, klavieres

  • Norises vieta: Krimuldas muiža, Mednieku iela 3, Sigulda
  • Norises laiks: 18:00-19:30 (ierašanās no 17:00)
  • Biļešu cena: 25 – 30 eiro
  • Biļešu rezervācija: +371 29111619 vai rakstot uz info@krimuldasmuiza.lv

Pirms koncerta klausītājiem būs iespēja bufetē iegādāties uzkodas un dzērienus no muižas kafejnīcas “Milly”.

Tāpat 2022. gadā notiks citi koncerti - Ziemassvētku koncerti ar J.Lūsēnu 10. decembrī.

Finansiāli atbalsta Siguldas novada pašvaldība.