Akcija “Apceļosim Latvijas pilis un muižas 2022” (01.05.-30.09.2022.)

Šogad 10.reizi notiks akcija “Apceļo Latvijas pilis un muižas 2022”. Akciju sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) organizē Latvijas Piļu un muižu asociācija. Akcija norisinās no 1.maija līdz 30.septembrim.

“Latvija var būt lepna ar savām pilīm un muižām, kuras ar savu piedāvājumu spēj padarīt krāšņāku katra ceļotāja pieredzi. Tā ir iespēja izbaudīt skaisto arhitektūru un uzzināt daudz jauna par Latvijas kultūrvēsturisko mantojumu, kā arī izbaudīt Latvijas autentisko pavārmākslu. Būsim gandarīti, ja piļu un muižu apmeklējumi daudziem no mums kļūs par piedzīvojumu visas vasaras garumā,” izteikusies LIAA Tūrisma departamenta direktore Inese Šīrava.

Kopumā akcijā piedalās 60 pilis un muižas, no kurām daudzās pēdējā laikā ir notikušas lielas pārmaiņas — īpašnieku maiņa, konservācija, renovācija un citas vērienīgas pārvērtības. To vidū ir pilis Dobelē, Cesvainē, Alūksnē, Jaunaucē, Krustpilī, Lielstraupē, Padurē, Siguldā un Stāmerienā. Ir arī jaunpienācēji – Jaunlādes muiža, Dobeles pils, Lielbornes muiža, Rundāles pils, Tiņģeres muiža, kā arī Vārkavas muižas pils un Vecmēmeles muiža.

4.maijā – akcijas atklāšanas diena. Kafejnīcā – veikalā “Milly” visiem Cremon vīniem 25%. Foto uzdevums ar paslēptas mantas atrašanu, kas jāveic atbilstoši dotajam noteikumam muižas teritorijā.

Starp visiem dalībniekiem izlozēsim vienu laimīgo, kas saņems īpašu balvu no Krimuldas muižas.

Latvijas Piļu un muižu asociācija skaidro, ka, piedaloties aktivitātēs, apmeklētāji saņem atzīmi kontrollapā par vietas apmeklējumu. Kontrollapu var lejupielādēt “www.pilis.lv”, “www.latvia.travel” vai saņemt jau izdrukātā veidā jebkurā akcijas vietā.  Apmeklētājiem ir jāsakrāj vismaz 30 atzīmes un aizpildītā kontrollapa jāiesniedz jebkurā akcijas pilī, muižā vai elektroniski (skenējot, fotografējot) jānosūta uz epastu akcija@pilis.lv līdz 30.septembrim. Katrs apmeklētājs var iesūtīt tikai vienu reģistrācijas kontrollapu, lai piedalītos balvu un noslēguma pasākuma ielūgumu izlozē.