Vēsturisko parku un dārzu dienas Latvijas pilīs un muižās

Vēsturisko parku un dārzu dienas Latvijas pilīs un muižās notiks otro reizi. Tās organizē  Latvijas Piļu un muižu asociācija,  lai Latvijas sabiedrībai pievērstu lielāku uzmanību un veicinātu labāku izpratni par šo kultūras mantojuma daļu, sekmētu dārzu un parku izpēti, atjaunošanu un ilgtspējīgu izmantošanu, kā arī veicinātu vietējo tūrismu.

4. jūlijā Krimuldas muižā "Muižas dārznieka stāsts"

Dārza rekonstrukcijai ir izstrādāts tehniskais projekts un ar Leader projekta atbalstu veikts 1.etaps. Muižas dārzniece varēs pastāstīt par to, kas bija un to, kas būs, vairāk uzmanības pievēršot garšaugiem, kas audzēti muižkungu laikā. Ekskursijas noslēgumā ekskursantus sagaidīs kāds patīkams pārsteigums. Būs iespēja ieturēt maltīti muižas kafejnīcā “Milly”, kur piedāvājumā būs ēdieni ar garšaugiem, ziediem un zaļumiem no muižas dārza un iegādāties Cremon dzērienus ar atlaidi.

Laiks: 12.00 ekskursija pa muižas dārzu, sākums pie Krimuldas muižas galvenās ieejas.

Cena: Pieaugušajiem 5,00 EUR/pers., bērniem līdz 7 gadiem 2,00 EUR/pers. Uz ekskursiju jāpiesakās iepriekš līdz 3.jūlija plkst. 16.00.

12.00 – 18.00 muižas kafejnīcā “Milly” būs pieejams šefpavāres īpašais piedāvājums:

  • Kliņģerītēs marinēta cepta cūkgaļa, sezonas dārzeņu ratatujs, baltā mārrutku mērce ar dārza garšaugiem,
  • Miežu vira ar garšaugiem un meža sēnēm, lapu salāti ar svaigiem dārzeņiem,
  • Muižas “Napaleons” ar Cremon liķieri un svaigām zemenēm.

Veikals-kafejnīca “Milly” visas dienas garumā  (9.00- 19.00) piedāvās 20 % atlaidi godalgotajiem Cremon vīniem – Ceriņu, Vīgriežu un Pieneņu.Kontaktpersona: Dace Kursīte, Krimuldas muiža, viesnīcas pasākumu organizatore,  t. 29111619 , e-pasts: info@krimuldasmuiza.lv

Kopumā vēsturisko dārzu dienās piedalīsies 27 pilis un muižas no visas Latvijas:  Abgunstes muiža,  Alūksnes pils, Cesvaines pilsmuiža, Dundagas pils,  Durbes pils, Elejas muižas Tējas namiņš,  Ērberģes muiža, Jaunauces  pils, Jaunmoku pils,  Kazdangas pils un muižas parks,  Krimuldas muiža, Kukšu muiža, Lielplatones muiža, Lielzalves muiža, Liepupes muiža,  Pālena muiža, Spāres muiža, Tāšu muiža, Tiņģeres muiža, Ungurmuiža, Varakļānu muižas pils, Vecauces pils, Vecmēmeles muiža, Ventspils Livonijas ordeņa pils, Vilces muiža, Vircavas muiža un Zaļā (Zaļenieku) muiža.