Veselības un sporta nedēļa Krimuldas muižā!

Rehabilitācijas centrs “Krimulda” ir vieta, kur valda veldzējošs miers, senatnes aura un piedzīvojumu gars. Muižas kungu mājā var ne vien saņemt rehabilitācijas pakalpojumus, bet arī nodoties SPA un relaksēšanās procedūrām. Medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumi tiek sniegti  zīdaiņiem, bērniem, kā arī pieaugušajiem, galvenokārt kaulu un locītavu saslimšanu gadījumos.  Visus rehabilitācijas pakalpojumus sniedz augsti profesionāls un sertificēts medicīnas personāls.Siguldas veselības un sporta nedēļas ietvaros ikvienam interesentam būs iespēja kā viesoties rehabilitācijas centrā “Krimulda”, tā arī Siguldā satikt augsti kvalificētus un novērtētus speciālistus, kas strādās ar dažādām vecuma grupām.

Pirmdiena, 23.septembris - Bērnu diena LEKCIJA/PREZENTĀCIJA ar rehabilitācijas centra "Krimulda" sertificēto fizioterapeiti Maiju Rumpi!

Lekcija paredzēta bērnu vecākiem (līdz 5 gadiem) „Kas vecākiem jāzina par pareizu pēdu attīstību bērniem”.

Stāstīsim par bērnu kājiņām, pareizu pēdu, gaitu, zolītēm, kad satraukties, un kad viss ir kārtībā.- Bērnu kāju, pēdu anatomija- Kāju, pēdu attīstības deformācijas.- Apavu izvēle.- Rehabilitācijas un fizioterapijas iespējas pie problēmām.

NORISES VIETA: SiguldaNORISES LAIKS: plkst.: 19.00-20.00Dalību lūgums pieteikt pa telefonu – 28304088

Otrdiena, 24.septembris – Senioru dienaUZTURA LEKCIJA ar rehabilitācijas centra "Krimulda" uztura speciālisti Anitu Baumani!„Kā neapjukt plašajā produktu piedāvājumā, Veselīgs + maciņam draudzīgs uzturs."

Kādus produktus labāk izvēlēties no veikala plauktiem, kā tie ietekmē mūsu veselību kopumā; kādi vitamīni un minerālvielas ir nepieciešami senioriem, kuros produktos to ir visvairāk; salīdzināsim dažādu produktu sastāvus, kam pievērst uzmanības iegādājoties kādu jaunu produktu, tiks stāstīts arī mazliet par slimībām un kaitēm, kādi ir visbiežāk senioru vecumā , kā piemēram par asinsspiedienu, holesterīnu, par kaulu veselību, kādi produkti būtu labāk, lai no šādām "kaitēm'' izvairītos un ja tādas jau ir, ko tad darīt lietas labā. Salīdzināsim dažas produkta cenas, ar ko atšķiras it kā lētāks produkts no dārgā produkta, kurš patiesībā nemaz tik dārgs nav + uzturvielām bagātāks.

NORISES VIETA: Rehabilitācijas centrs "KrimuldaNORISES LAIKS: plkst.: 14:00Dalību lūgums pieteikt pa telefonu - 28304088

Trešdiena, 25.septembris – Topošo un jauno vecāku dienaPRAKTISKA NODARBĪBA ar rehabilitācijas centra "Krimulda" fizioterapeiti Loretu Šķēli!

Nodarbība grūtniecēm un jaunajām māmiņām.Parādīsim vingrojumus grūtniecēm un jaunajām māmiņām pēcdzemdību komplikāciju mazināšanai. Pastāstīsim par piemērotu fizisko aktivitāšu nepieciešamību, slodzes dozēšanu grūtniecības laikā. Ar jaunajām māmiņām pārrunāsim par ergonomikas ievērošanu aprūpējot mazuli.

NORISES LAIKS: plkst.: 10:00-11:00 Fiziskās aktivitātes grūtniecības laikāNodarbība „Vingrošana, slodzes dozēšana un citi noderīgi padomi grūtniecības laikā”-Piemērotas fiziskās aktivitātes grūtniecēm-Ergonomikas ievērošana aprūpējot mazuli.

NORISES LAIKS: plkst.:11.15-12.15Fiziskās aktivitātes pēcdzemdību periodāNodarbība „ Vingrojumi pēcdzemdību komplikāciju mazināšanai un ergonomikas ievērošana aprūpējot mazuli”-Kā atgūt formu pēc dzemdībām.-Ergonomikas ievērošana aprūpējot mazuli.

NORISES VIETA: Rehabilitācijas centrs "Krimulda"Dalību lūgums pieteikt pa telefonu - 28304088

Ceturdiena, 26.septembris – Jauniešu dienaPRAKTISKA NODARBĪBA jauniešiem ar rehabilitācijas centra "Krimulda" ergoterapeiti Baibu Boženkovu!

Pareiza sēdēšana pie datora, somas nešana, satvēriens rakstot- Ergonomika darbā ar datoru un telefonu.- Skolas somas pielāgošana.- Pareizs satvēriens rakstot.

NORISES VIETA: SiguldaNORISES LAIKS: plkst.: 16.00Dalību lūgums pieteikt pa telefonu - 28304088Piektdiena, 27.septembris – Aktīvs dzīvesveidsNODARBĪBA ar doktoru Dinilu Paulu ājurvēdas ārstu no Indijas!

Nodarbība ”Senā zinātne ājūrveda par veselīgu dzīvesveidu”Dzīvesveids ir tas, ko, kad un cik daudz Jūs ēdat, guļat, kustaties dienas laikā. Nedaudz par organisma dienas ritmiem Ājūrvedas skatījumā un kas mums kopīgs ar to?Stāstīsim par dienas režīmu plānošanu, ko, kad un kāpēc vajadzētu darīt vai tieši pretēji - nedarīt, lai mēs labāk un pilnvērtīgāk justos.

NORISES LAIKS: plkst.: 17:00 NORISES VIETA: SiguldaDalību lūgums pieteikt pa telefonu - 28304088