Krimuldas pils

Viens no Krimuldas muižas lielākajiem mūsdienu dārgumiem ir izglītotā, pieredzējusī un viesmīlīgā komanda. Pretimnākošais menedžmenta personāls vienmēr atradīs tieši jūsu pasākuma vajadzībām piemērotāko telpu un izklaides iespējas, savukārt veselības centra procedūras veic kvalificēti mediķi – rehabilitācijas un SPA pakalpojumus, masāžas un citas procedūras pie mums tiek sniegtas visaugstākajā līmenī.

Komanda

Dace Vanaga-Mikane
Krimuldas muižas pārvaldniece un rehabilitācijas centra vadītāja

Dace Krimuldas muižā strādā jau kopš 1993. gada – tik sen, ka viņas kolēģi smejas: Dace te pavadījusi vairāk laika nekā daži leģendārās Līvenu dzimtas pārstāvji. Salīdzinājums nav pārspīlēts – Līveni savulaik, 19. gadsimtā, aktīvi labiekārtojuši muižas un parka teritoriju, un arī Dace šī vairāk nekā ceturtdaļgadsimta laikā, kas aizritējis, strādājot un dzīvojot Krimuldā, pieņēmusi daudzus lēmumus, bez kuriem Krimuldas muižas teritorija būtu pavisam citādāka. 
 
Dace ir diplomēta ārste. Pēc studijām viņa sāka strādāt savā dzimtajā pilsētā Tukumā, vēlāk pārcēlusies uz Siguldu un sākusi strādāt Siguldas slimnīcā un Allažu doktorātā. Pēcāk viņa uzvarējusi konkursā un ieguvusi galvenā ārsta vietu Krimuldas muižā. 
Rehabilitācijas centra vadītājai pakāpeniski radusies vajadzība apgūt biznesa pamatus, projektu rakstīšanu, celtniecības vadīšanu un izglītoties interjera dizaina jomā, tomēr visus šos gadus Dace savas medicīnas prasmes uztur formā un katru piecgadi atsvaidzina un padziļina esošās zināšanas. Viņa ir izmācījusies par fizikālās medicīnas ārsti un nesen iegūts arī ājurvēdas speciālistes diploms, kas ļauj Rietumu un Austrumu medicīnu skatīt integrēti. Jaunās zināšanas palīdz muižas veselības un SPA centra piedāvājumā ieviest jaunus, kvalitatīvus piedāvājumus. 
Sanatorijas laikos muižas ēkā ilgus gadus atradās arī skola – te mācījās bērni līdz pat 11. klasei, un Dace bijusi arī skolas direktore: “Katrā klasē bija pa kādiem bērniem. Ja bija viens no 11. un viens no 10. klases, tad abus mācīja kopā viens skolotājs, bet katram deva viņa zināšanām atbilstošus uzdevumus. Nesen sāku kārtot skolotāju istabu, pilnīgi citā pasaulē tur aizeju! Tur to mantu ir tik daudz: grāmatas, mēbeles, dažādi rīki… Drīzumā muižā taps muzejs, jo cilvēki ar lielu interesi aplūko aizgājušo laiku liecības – daudzus pārsteidz gultas, kādās slimnieki gulēja, rīki, kādos agrāk taisnoja locītavas…”
  
Šeit, Krimuldā, Dacei īpaši tīk krāšņā daba ik uz soļa un muižas parka romantika: “Īpaša aura, miers un klusums. To gribētos saglabāt… Jauks dīķis parkā, gleznaina ainava – tas ir virziens, kurā attīstāmies, gribam tikpat sakoptu parku kā muižas laikā – ar romantisku tiltiņu, celiņiem un gulbīšiem.”

Sandra Seimane
Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste

Padziļināta interese par stājas, gaitas traucējumu diagnostiku un savlaicīgu koriģēšanu, lai novērstu citas skeleta muskulārās problēmas nākotnē.

Irēna Paidere
Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste

Irēna izstrādā muskuloskeletālo saslimšanu, traumu un to seku ārstēšanas un rehabilitācijas individuālus plānus. Prioritāte darbam ar bērnu vecuma pacientiem. Daudzu gadu pieredze locītavu, kaulu sistēmas bojājumu, neiroloģiskas dabas u.c. slimību rehabilitācijā, strādājot ar dažāda vecuma pacientiem – no zīdaiņiem līdz pieaugušajiem.

Ināra Tīruma
Medicīnas māsa ar specializāciju ūdensdziedniecībā un elektroprocedūru jomā
Gunta Bluša
Sertificēta fizikālās medicīnas procedūru speciāliste
Linda Sponberga
Sertificēta fizioterapeite

Papildus apguvusi kinezioloģisko teipošanu, Slinga terapiju jeb NEURAC® , vingrošanu grūtniecības un pēcdzemdību laikā, zīdaiņu un bērnu vingrošanu, hendlinga metodes apmācība, klasisko masāžas, trigerpunktu masāža, fitnesa pamatus, papildus apguvusi nūjošanu.

Sandris Norenbergs
Fizioterapeits

Pamatkurss medicīniskajā teipošanā, klasiskā masāža, trigerpunktu masāža, fasciju mobilizācijas tehnika ar nažiem, ar silikonu bankām un ar flossband tehniku.  Praktizēšanās  privātprakses klīnikā Šveicē (Physiothrapie Christa Bühler GmbH)

Monta Brikmane
Fizioterapeite

Papildus apguvusi sporta un klasisko masāžu, nūjošanu, ir iegūts C kategorijas trenera sertifikāts

Sabīne Zizlāne
Sertificēta ergoterapeite
Inese Miķelšteine
Sertificēta mākslas terapeite, specializējusies drāmas terapijā, papildus apguvusi apzinātības pamatus, pasaku terapiju, uzticībā pamatotu attiecību ieviešanu.
Agnija Irkle
Uztura speciāliste

Uztura paradumi ir viens no veselību ietekmējošiem faktoriem, tādēļ uztura speciālists kā augsti kvalificēta ārstniecības persona ar augstāko izglītību veselības aprūpē, palīdz cilvēkam izvērtēt savus šī brīža uztura paradumus un atrast labāko risinājumu veiksmīgai uztura paradumu maiņai un mērķu sasniegšanai. Uztura rekomendācijas tiek sniegtas izprotamā veidā, izmantojot uzskates materiālus un rakstiskas rekomendācijas, ņemot vērā individuālās uztura īpatnības, produktu pieejamību un praktiskās ikdienas iespējas.