Latviešu kamermūzikas vakars ar Elīnu Šimkus un „Trio Angelicus”

 

Sestdien, 1.februārī, plkst.18:00, uz Krimuldas muižas kamermūzikas vakaru otro koncertu aicina „Trio Angelicus” - soprāns Elīna Šimkus, arfiste Ieva Šablovska un flautiste Sondra Lejmalniece, kas atskaņos vairāku iemīļotu latviešu komponistu skaņdarbus.

Turpinot 2020.gada kamermūzikas vakaru ciklu, ar koncertu Krimuldas muižā uzstāsies kamermūzikas trio „Trio Angelicus”, kas dibināts 2016.gada sākumā. Tajā apvienojās trīs mākslinieces – soprāns Elīna Šimkus - VII Starptautiskā Klaudijas Taevas konkursa jaunajiem operdziedātājiem laureāte. Ārzemju prese viņu raksturojusi kā „spoži skanošu, apveltītu ar skaistu kantilēnu un pārsteidzoši krāšņu un stabilu augšējo reģistru” (OperaNews.Ru), „enerģisku, muzikālu, apveltītu ar skaistu un elastīgu balsi” (Gazeta Wyborcza, Polija), ar „gaišu un lirisku balsi, kas pelnījusi visaugstāko atzinību” (Der Neue Merker, Austrija). Arfiste Ieva Šablovska arfu spēlē kopš 2003.gada, muzicējusi dažādu Latvijas orķestru (Sinfonietta Rīga, Rīgas Festivāla orķestris, Liepājas Simfoniskais orķestris, PO Rīga u.c.) un kameransambļu sastāvos. Sadarbojusies ar Valsts akadēmisko kori Latvija un Radio kori. Uzstājusies kā soliste ar kamerorķestriem Sinfonietta Rīga un Simfonija Concertante. Flautiste Sondra Lejmalniece flautu spēlē kopš 10 gadu vecuma. No 2004.-2008.gadam piedalījusies starptautiskās meistarklasēs Luksemburgā (Forum Iternational de Luxembourg). Piedalījusies dažādos projektos ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Liepājas simfonisko orķestri un 2013.gada oktobrī spēlējusi Ķīnā, Makao orķestrī (Macao orchestra).

Trio pamatrepertuārā ir gan iemīļoti klasiskie skaņdarbi, gan mazāk pazīstami opusi no latviešu un pasaules klasiskās mūzikas lappusēm. Kamermūzikas vakarā trio atskaņos Artūra Maskata, Selgas Mences, Vestarda Šimkus, Jura Karlsona, Ērika Ešenvalda, Jāņa Lūsēna, Raimonda Paula, Jāzepa Mediņa, Jāņa Mediņa, Emīla Dārziņa u.c. komponistu skaņdarbus.

Krimuldas muižas bufetē būs iespējams iegādāties muižas uzkodas un Cremon dzērienus. Ierašanās no plkst. 17:00.

PROGRAMMĀ:

Jāzeps Mediņš - “Sapņojums”

Emīls Dārziņš  - Melanholiskais valsis

Jānis Mediņš- “Ir viens vakars”

Jāzeps Vītols -  “Mirdzas dziesma”

Romualds Jermaks - “Šūpuļdziesma jūrai” flautai un arfai

Arturs Maskats - “Dzelteni nosniga kļavas”

Selga Mence - “Pavasaris” no cikla “Gadalaiku raksti”

Juris Karlsons  - “Sapņu zeme”

Raimonds Pauls  - “Elēģija” 

Jānis Lūsēns -  “Ilgu zeme”

Jānis Lūsēns -  “Ja es būtu”

Ēriks Ešenvalds - “Dvēseles dziesma”

Imants Kalniņš  - “Dūdieviņš

 

Savukārt 7.martā, ieskandinot Sieviešu dienas svētkus, tikšanās ar basu Krišjāni Norveli, čellistu Ivaru Bezprozvanovu un pianisti Dzintru Erlihu. 28.martā uzstāsies soprāns Marlēna Keine, tenors Mihails Čuļpajevs un pianiste Agnese Egliņa. Koncertu ciklu 25.aprīlī noslēgs Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra klaviertrio - čelliste Dace Zālīte, vijolnieks Indulis Cintiņš un pianists Mārtiņš Zilberts.

Kamermūzikas vakari interesentiem piedāvā stilistiski daudzveidīgu programmu klāstu. Skanot gan latviešu, gan ārzemju komponistu mūzikai no klasikas līdz pat mūsdienām.Biļešu rezervēšana: 29111619 (biļešu skaits ierobežots)

Pasākuma norises vieta:  Krimuldas muiža, Mednieku iela 3, Sigulda