Krimuldas muižā uzstāsies latviešu iemīļoti mūziķi

2024. gadā Krimuldas muižā ieplānoti vairāki koncerti, kuru laikā tiks spēlētas iemīļoti latviešu skaņdarbi un jauni muzikāli sacerējumi. Koncerti notiks aprīlī, maijā, jūnijā, septembrī, novembrī un decembrī. Tāpat paredzēta adventes vainagu meistarklase.

“Iedvesmojoša, acīm baudāma vide, izcili mākslinieki un mūzika, kas gan relaksē, gan iedvesmo un uzlādē. Tas viss Jūs sagaidīs pie mums muižā - kā senāk, Līvenu laikos. Baudīsim kopā!”, tā saka Krimuldas muižas pārvaldniece Dace Vanaga-Mikane.

Krimuldas muižas skaņas 2024

20. aprīlī plkst. 18.00 - ”Sapnis par baltu kuģi”- Līga Priede un Andrejs Grimms: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/138236

Līgas Priedes balss, pārsteidzot ar skarbu tiešumu un cilvēcību, dzirdama vairākos Imanta dziesmu ierakstos, Andreja Grimma ģitāra, savukārt, papildinājusi "Autobuss debesīs" pirmos  albumus.

Krietnu stundu ilgajā programmā dzirdēsiet Zelta Haizivs songu, Svētku dienu, Tauriņa samtaino smaržu, Piena ceļu, Bimini, Betas dziesmiņu, Dūdieviņu, Smilšu rausi, Alvas zaldātiņus, dziesmas, kurām var dziedāt līdzi, un arī tādas, kas atklās ko jaunu par komponista daiļrades vēsturi, mūziku, kas spēj rasties tikai mūsu Latvijas vidē un kuras katra šūna tomēr piesātināta ar globālu pasaules elpu.

 

18.maijs plkst. 18.00 - "Portreti” Kristaps Vanadziņš

Pianists Kristaps Vanadziņš uzstāsies ar savu jauno projektu – solo tūri "Portreti".

Jaunais solo projekts  apvieno mūzikas ceļojumu un personisku pieredzi. Tūres laikā Vanadziņš ne tikai improvizēs un atskaņos zināmas melodijas, kas sajauksies ar viņa paša mūziku, bet arī aicinās skatītājus piedalīties kopīgā muzikālajā mijiedarbībā. Daži laimīgie klausītāji kļūs par viņa klaviermūzikas portretu, kas taps kopīgi ar mākslinieku uz skatuves.

 

29.jūnijs plkst. 15.00 - Aināra Mielava koncerts ar Aigaru Voitišķi

Ainars Mielavs ir dziedātājs un dziesmu rakstnieks kopš 1986. gada. Uzstājies ar grupām JAUNS MĒNESS, MIELAVS UN PĀRCĒLĀJI un arī kā solo mākslinieks. Skanēs Ainara Mielava standarti – populārākās dziesmas no visiem radošajiem periodiem – “Piekūns skrien debesīs”, “Kad mēness jūrā krīt”, “Ai, jel manu vieglu prātu”, “Tu saviļņoji mani”, kā arī pirmatskaņojumi un kopā ar Imantu Kalniņu radītie skaņdarbi.

Dziedātājs uzstāsies kopā ar citu ievērojamu latviešu muzikantu Aigaru Voitišķi.

 

21.septembis plkst. 18.00 - I.Ziedoņa dzeja latviešu komponistu mūzikā Daumants Kalniņš

Daumants Kalniņš (balss/oboja) Romāns Vendiņš (Klavieres) Pēteris Liepiņš (kontrabass/basģitāra) Kaspars Kurdeko (sitaminstrumenti). Programmā Imanta Ziedoņa dzeja Raimonda Paula, Imanta Kalniņa, J.Lūsēnā, U.Stabulnieka mūzikā.

 

17.novembris plkst. 18.00 - "Latviešu mūzikas kaleidoskops" - Rihards Millers, Ilze Grēvele Skaraine, Ērika Millere

Rihards Millers  Latvijas nacionālās Operas solists kopā ar soprānu Ilzi Grēveli-Skaraini un pianisti Ēriku Milleri vēlamies piedāvā koncertprogrammu, kura veidota kā latviešu mūzikas krāšņs kaleidoskops. Koncertā skanēs tikai latviešu mūzika. Klausītājiem būs iespēja dzirdēt retāk atskaņotus darbus, no komponistu R.Jermaka, I. Zemzara, R.Liedes, L. Garūtas daiļradēm un to skaņražu darbus, kuri savu klausītāju sirdis un mīlestību jau ieguvuši daudzu gadu garumā - J.Lūsēns, Z.Liepiņš, R.Tiguls un R.Pauls.

 

30.novembris plkst. 11.00 - Adventes vainagu meistarklase ar Daigu Gorbunovu

 

8.decembris plkst. 12.00 - Ziemassvētku koncerts - Jānis Lūsēns, Zigfrīds Muktupāvels

Jānis Lūsēns atzīst, ka dziedātājs un skatuves mākslinieks, ar kuru visilgāk strādāts kopā, ir Zigfrīds Muktupāvels. Abu mūziķu sadarbība aizsākās 1985. gadā, kad Liepājas teātra uzvedumam "Māte un neitronbumba".

 

Stundu pirms pasākuma būs atvērta bufete, kur būs iespējams iegādāties kafejnīcas „Milly” uzkodas un „Cremon” vīna darītavas dzērienus

Biļešu cenas: no 25 eiro (ar S! Karti) Finansiāli atbalsta Siguldas novada pašvaldība

Biļetes iespējas iegādāties: bilesuparadize.lv, info@krimuldasmuiza.lv

Norises vieta: Krimuldas muiža, Sigulda, Mednieku iela 3