Koncerts "Skaistās vīnes melodijas"


Datums: 10.06.2023


Krimuldas muižās notiks pirmais 2023. gada koncerts ar nosaukumu “Skaistās vīnes melodijas”.

  • Koncertā piedalās: Marlēna KEINE, soprāns , Rinalds KANDALINCEVS, baritons , Agnese EGLIŅA, klavieres 
  • Pasākuma laikā skanēs Rūdolfa Sečinska, Roberta Štolca, Johana Štrausa, Paula Abrahama u.c. komponistu iemīļoti skaņdarbi.
  • Koncerta sākums: 18:00 (ierašanās no 17.00)
  • Biļešu cena: 30 eiro (iegādājoties Krimuldas muižā, tālr. +371 29111619, e-pasts: info@krimuldasmuiza.lv)

 

Pieejama bezmaksas autostāvvieta.

 Par māksliniekiem: 

MARLĒNA KEINE ir spoži pieteikusi sevi kā daudzpusīgu un aktieriski pievilcīgu dziedātāju gan operas, gan operetes žanrā. Māksliniece ir piedalījusies Igaunijas Nacionālās operas, Latvijas Nacionālās operas un Latvijas Operetes fonda iestudējumos. Viņas lomu repertuārā ir Barbarīna Mocarta operā “Figaro kāzas”, Papagena Mocarta “Burvju qlautā”, Fraskita Bizē operā “Karmena”, Mizete Pučīni “Bohēmā” un Iveta viņa operā “Bezdelīga”, Maija Liepiņa operā “Turaidas Roze”, Anna Stravinska operā “Izvirtības hronika”, Norīna Doniceti “Dons Paskvāle”, Konstance Pulenka operā “Karmelīšu dialogi”, Lelde Kalniņa “Spēlēju, dancoju”, Adele Štrausa operetē “Sikspārnis”, Karolīna Čimarozas operetē “Slepenās laulības”, Viola Dantesa Dostāla operetē “Klīvija”, Valensjenna Lehāra operetē “Jautrā atraitne”, Deizija Abrahama operetē “Balle Savojā” u.c.

Marlēna Keine ar izcilību absolvējusi Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmiju, 2016. gadā iegūstot maģistra grādu akadēmiskajā dziedāšanā. Erasmus programmas ietvaros viņa studējusi arī Hansa Eislera Mūzikas akadēmijas maģistrantūrā Berlīnē. Dziedātāja ir vairāku starptautisku konkursu laureāte, ar panākumiem viņa piedalījusies vokālistu konkursos Latvijā, Zviedrijā, ASV, Igaunijā, Ukrainā un citviet. Keine pilnveidojusies izcilu vokālo pedagogu meistarklasēs un aktīvi iesaistās Latvijas koncertdzīvē. Dziedātājas koncertrepertuārs ietver 20. un 21. gadsimta vokālo mūziku, latviešu, krievu, spāņu, franču, vācu, itāļu kamermūziku un baroka mūziku.

Baritons RINALDS KANDALINCEVS absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju (2006) un Norvēģijas Mūzikas augstskolu (2010). Vokālās prasmes papildinājis pie Džeimsa Makreja Hāgā, Nīderlandē, kā arī meistarklasēs pie Margaritas Gruzdevas, Evelīnas Tabas, Džojas Mamenas, Skota Veira, Barbru Marklundas u.c. Nominēts Lielās mūzikas balvai 2019 kategorijā “Par izcilu sniegumu gada garumā”, 2021. gadā saņēmis korporācijas “Talavija” dibinātāja Paula Saksa balvu operdziedātājiem.

Uz Latvijas Nacionālās operas skatuves Kandalincevs debitējis 2018./2019. gada sezonā Marsela lomā Pučīni operā “Bohēma”. Kopš tā laika  interpretējis arī Silvio operā “Pajaci”, Klibo, Bluķakāku “Spēlēju, dancoju”, Žoržu Žermonu “Traviatā”, Jeļecki “Pīķa dāmā”, titullomu operā “Simons Bokanegra” un Horāciju “Hamletā”. Dziedātāja repertuārs aptver baroka, klasicisma, romantisma, verisma un mūsdienu opermūziku un kamermūziku. Viņš ir uzstājies Senās mūzikas festivālā, Siguldas opermūzikas svētkos, Oslo operas festivālā, Bauskas viduslaiku un renesanses mūzikas festivālā Vivat Curlandia! un citur. Sadarbojies ar diriģentiem Māri Kupču, Andri Veismani, Mārtiņu Ozoliņu, Jāni Liepiņu, Kasparu Putniņu, Māri Sirmo, Normundu Vaici, Atvaru Lakstīgalu, Endrjū Manci, Vladimiru Kiradžijevu, Aleksandru Viļumani, Erki Pehku, Deividu Šēmeru, Franku Emanuēlu Komti, Pedro Halfteru, Keriju-Linnu Vilsoni, Arvo Volmeru u.c.

Paralēli darbam LNO Rinalds Kandalincevs strādā kā vokālais pedagogs PIKC Ventspils Mūzikas vidusskolā un kopš 2018. gada ir JVLMA Senās mūzikas katedras un Vokālās katedras pieaicinātais docētājs.

Pianiste AGNESE EGLIŅA divkārt saņēmusi Lielo Mūzikas balvu – par izcilu darbu ansamblī (2010) un par izcilu sniegumu gada garumā (2020). Sadarbojoties ar mūziķiem dažādos kameransambļu sastāvos, Agnese kļuvusi par vienu no pieprasītākajām pianistēm Latvijā. Viņa veicinājusi daudzu jaundarbu tapšanu, pirmatskaņojusi Kristapa Pētersona, Lindas Leimanes, Artura Maskata un daudzu citu latviešu komponistu mūziku, toskait Kārļa Lāča klavierkoncertu. Kā pianiste – koncertmeistare Egliņa plūkusi laurus arī vairākos konkursos. Mūziķes karjerai attīstoties, aizvien biežāk Agnese koncertē arī ārzemēs. Pianiste muzicējusi daudzviet Eiropā, Dienvidāfrikas Republikā, Zambijā, Zimbabvē, Amerikas Savienotajās Valstīs, Krievijā un Ķīnā. Agnese aktīvi koncertē ar Latvijas vadošajiem mūziķiem un starptautiska līmeņa solistiem.

Kā soliste un kamermūziķe Agnese Egliņa piedalījusies Promenade festivālā Lusakā, Zambijā, Šlēsvigas-Holšteinas mūzikas festivālā, Starptautiskajā mūzikas festivālā Monpeljē, Zahara Brona vijolnieku festivālā, VII un XVIII Kremerata Baltica festivālā, Maskavas Starptautiskajās kamermūzikas dienās, Liepājas 16. un 21. Starptautiskajā pianisma zvaigžņu festivālā, “Rudens kamermūzikas dienās”, “Rīgas festivālā”, “Sansusī”, jaunās mūzikas festivālā “Arēna” un eksperimentālās mūzikas festivālā “Skaņu mežs”. Līdzās aktīvai koncertēšanai Agnese Egliņa veic pedagoģisko darbu JVLMA.

Tekstus sagatavoja Santa BUŠS