Ko darīt Krimuldas muižā vasarā?

Vien 55 kilomteru attālumā no Rīgas atrodas viens no spilgtākajiem klasicisma villu arhitektūras piemēriem Latvijā – Krimuldas muiža. Muižas daudzslāņainā vide rada īpašo Krimuldas šarmu, kur 19. gadsimta "Vidzemes Šveices" koka arhitektūras pērles mijas ar vēlīnā klasicisma laikā celtās pils krāšņumu. Muižas viesiem ir iespēja ne tikai baudīt tās arhitekūru, bet arī izmēģināt kādu no aktivitātēm.

  1. Ekskursijas

Tiek piedāvātas vairākas aizraujošas tematiskās ekskursijas pa Krimuldas muižas apkārtni. Kopā ar gidu izzinot muižas laiku sadzīvi, izpētot parku un senās pilsdrupas vai, nūjošanas laikā apmeklējot svarīgākās aizgājušo laikmetu piemiņas zīmes, Krimuldu ieraudzīsiet vēl niansētākās un piesātinātākās krāsās: http://krimuldasmuiza.lv/ekskursijas

  1. Brauciens ar gaisa vagoniņu

Tepat, muižas pievārtē, kursē arī gaisa vagoniņš, kas nogādā Gaujas viņā krastā. Ar gaisa vagoniņu varat laisties pāri Gaujas senlejai, aplūkojot krāšņu ainavu – ieskaitot Siguldas, Turaidas un Krimuldas pilis, kā arī bobsleja un kamaniņu trasi. Tepat varat arī nolēkt ar gumiju vai “lidot” ar atrakciju ”Zērglis”: http://zipline.lv/

  1. Vīna darītavas „Cremon” apmeklēšana

Mājas alkohola ražošanai muižās ir sena vēsture un saimnieciska nozīme – stiprie dzērieni tika vesti uz tirgu, un par iegūtajiem līdzekļiem muižas varējušas paplašināties un būvēt greznās ēkas. Arī Krimuldā savulaik darīts brandvīns, miestiņš un vīni. Teju gadsimtu pēc muižas ēras beigām – 2009. gadā – Latvijas vīndaris Jānis Mikans ielika raudzēties pirmo vīna balonu. No muižas dārza āboliem. Turpmāko gadu laikā pamatīgi apgūtas vīna darīšanas nianses un krietni paplašinājies klāsts. “Cik Latvijā ir ogu un ziedu, gandrīz tik mums ir vīnu”, teic Mikans. Nu vairs tikai ar muižas dārza ražu nepietiekot, tādēļ talkā nāk tuvējās apkārtnes saimnieki, kas piegādājot ekoloģiski audzētas upenes, avenes, ābolus…

Degustējot “Cremon” vīnus to dabiskajā, vēsturiskajā vidē, viegli sajutīsiet agrāko laiku godību. Šeit varēsiet ieraudzīt dzēriena radīšanas procesu smalkumus, baudīt pārseidzošo skatu uz Gaujas senleju un nogaršot visdažādākos vīnus.

Mazākas grupas – līdz 30 cilvēkiem – parasti vīnus degustē pašā vīna darītavā, bet lielākas kompānijas – kungu mājas zālē.

Degustācijas grupai iespējams pieteikt arī “Kungu pusdienas” – gardu vairāku kārtu maltīti. 

Sīkāka informācija: +371 29111619 vai info@krimuldasmuiza.lv

  1. Ēdiena baudīšana kafejnīcā „Milly”

Vienā no muižas kompleksa ēkām iekārtojusies mājīgā kafejnīca “Milly”. Par godu Millijai – vietējai kaķenei. Sienas šeit “Mākslinieciskās fantāzijas akadēmijas” laikā apgleznojis mākslinieks Jānis Anmanis kopā ar radošās nometnes bērniem.

Millijas ēdienkarte nav ļoti plaša, taču pa kādam ēdienam šeit atradīs gan latviešu sātīgo ēdienu cienītāji, gan veģetārieši, gan bērni. Tepat veikalā var iegādāties uzkodas un šet darītos “Muižas vīnus”, ko patīkamā kompānijā baudīt savā numuriņā vai uz saulainas terases.

“Milly” viesmīļi dzirdējuši daudz labu vārdu no pārsteigtajiem ceļiniekiem, kas pa trošu ceļu pārbraukuši pāri Gaujai, iznākuši cauri parkam un uzgājuši šo mājīgo vietu, kur piesēst, paēst un apspriest dienas iespaidus.

Darba laiks:

P – Pk: 9.00 – 19.00

S – Sv: 10.00 – 19.00

Kafejnīcā ir pieejams bezmaksas WiFi.

  1. Krimuldas muižas SPA

Viens no lielākajiem Krimuldas muižas trumpjiem – SPA procedūras šeit veic profesionāls medicīnas personāls. Tā ir ne vien dziļa relaksācija, bet patiesas rūpes par ķermeni un dvēseli.

SPA procedūru klāsts regulāri tiek paplašināts: http://krimuldasmuiza.lv/udens-proceduras

Muižas aktualitātēm iespējams sekot Instagram: https://www.instagram.com/krimulda_manor/ vai Facebook https://www.facebook.com/krimuldasmuiza, kā arī www.krimuldasmuiza.lv