Ineta Rudzīte un ģitāristu duets Bague Duo franču Gypsy jazz koncertprogrammā “Le Chemin” uzstāsies Krimuldas muižā

2021. gada 31.jūlijā plkst. 18:00 Krimuldas muižā koncertu cikla „Muzikālais kokteilis’21” ietvaros izskanēs koncertprogramma “Le Chemin”.

Inetas Rudzītes veidotās koncertprogrammas jau labu laiku nav iedomājamas bez franču dziesmām jeb šansoniem. “Franču šansons ir viens no iemesliem, kāpēc apgūstu šo skanīgo valodu. Šim žanram ļoti svarīgs ir saturs, vārdi. Izpildītājam emocionāli jābūt tur iekšā, jārada personīgs pārdzīvojums. Man patīk mūzikā runāt par galvu reibinošu un nelaimīgu mīlestību, skaistu satikšanos, arī skumju šķiršanos, par dzīves mirkļiem, kas tuvi un pazīstami ikvienam,” stāsta Ineta.

Koncertprogrammu papildinās „Bague Duo” – divu virtuozu ģitāristu duets,  kurā apvienojušies meistari - Aivars Hermanis un Ēriks Upenieks.  Programmai dots nosaukums „Le Chemin” jeb ceļš.  Par jūtu mirkļa gaistošo burvību, par dienisķo, dramatisko, neizskaistināto dzīvi visapkārt, par ceļu, kas ejams gan kopā, gan katram savs.

Koncertprogramma veidota kā muzikāls stāstu ceļojums, īpaši piedomājot par atmosfēru un vēstījuma noskaņu. Programmā iekļautas gan visiem zināmās franču dzismas: Le Champs Elysees, La vie en rose, arī Le Petite Fleur, C’est Magnifique kā arī dziesma no multfilmas Ratatouille Le festin, u.c.

Koncerts jau ar labām atsauksmēm izskanējis Latgales vēstniecībā “Gors”, Mazmežotnes muižā un Mālpils muižā, kā arī Valkas tautas namā un citur Latvijā.

Biļetes cena: 20 eiro (vietu skaits ierobežots)

Biļešu rezervēšana: 29111619

Pasākuma norises vieta: Krimuldas muiža, Mednieku iela 3, Sigulda

Ierašanās no 17:00 ar iespēju baudīt Cremon vīnu un kafejnīcas "Milly" uzkodas

Projektu līdzfinansē "Siguldas novada pašvaldība"

Ieskandinot rehabilitācijas centra “Krimulda” 99 gadu jubileju, vasarā un rudenī paredzēti vairāki koncerti dažādām muzikālām gaumēm:

  • 21.08. Jānis Lūsēns, Zigfrīds Muktupāvelskoncertprogrammā "Koncerts"
  • 04.09. Carnival Youth
  • 27.11. Ieva Akurātere (balss) un Aivars Hermanis (ģitāra)

Krimuldas muiža atrodas Gaujas senlejā, Siguldas pilsētas labā krasta daļā. Celtne ir viens no spilgtākajiem klasicisma villu arhitektūras piemēriem Latvijā. Muižā iespējams baudīt kultūras pasākumus, atjaunot veselību un relaksēties rehabilitācijas centrā “Krimulda”, nakšņot, kā arī doties dažādās ekskursijās.

No 15. jūnija, uzrādot digitālo Covid-19 sertifikātu, publiskus pasākumus, piemēram, koncertus, kino, teātra izrādes, varēs apmeklēt cilvēki:

  • kuri ir vakcinējušies pret Covid-19;
  • ir pēdējā pusgada laikā pārslimojuši Covid-19;
  • pēdējo 48 stundu laikā ir veikuši Covid-19 testu un tas ir negatīvs;

pēdējo 6 stundu laikā ir veikuši Covid-19 ātro antigēna testu un tas ir negatīvs.