Ekskursijas

Krimuldas muižā un tās apkaimē ko darīt būs kā spontānajiem viesiem, tā laicīgajiem plānotājiem – dodieties piedzīvojumos “uz savu galvu” vai piesakieties mūsu piedāvātajām ekskursijām.

Krimulda ir ideāls bāzes punkts. Varat izvēlēties desmitiem tuvākus un tālākus maršrutus, kas sākas tieši šeit. Muižas parks atrodas pie pašas Gaujas senlejas, lejup ved pastaigu takas un kāpnes.

Tepat, muižas pievārtē, kursē arī gaisa vagoniņš, kas nogādā Gaujas viņā krastā. Viesi, kas ieradušies ar velosipēdiem vai auto, viegli var doties arī tālākos izbraukumos uz kaimiņu pilsētām.

Krimuldas apkaime ir unikāla vieta vismaz Baltijas mērogā, jo šeit lielgabla šāviena attālumā ir veselas trīs viduslaiku pilis – Siguldas pils, Turaidas pils un Krimuldas pils. Visas trīs pilis sadarbojas – tūristi var izmantot īpašo trīs piļu piedāvājumu.

Piedāvājam vairākas aizraujošas tematiskās ekskursijas pa Krimuldas muižas apkārtni. Kopā ar gidu izzinot muižas laiku sadzīvi, izpētot parku un senās pilsdrupas vai, nūjošanas laikā apmeklējot svarīgākās aizgājušo laikmetu piemiņas zīmes, Krimuldu ieraudzīsiet vēl niansētākās un piesātinātākās krāsās.

 

Krimuldas muižas šarms. Ekskursija zinātkārajiem (grupai 50.00 EUR + PVN)

Aizraujoša ekskursija pa Krimuldas muižas vēsturisko centru – viduslaiku pilsdrupas, Krimuldas Šveices māja un muižas parks. Pastaiga pa kungu mājas salonu, zālēm un istabām, sirsnīgi stāsti par notikumiem un ļaužu likteņiem Krimuldas muižā.

Piedāvājums paredzēts grupām, lūdzam iepriekš sazināties ar mums pa tālr.: 29111619 vai rakstot uz e-pastu: info@krimuldasmuiza.lv

 

Kad daba dziedē. Ekskursija nogurušajiem  ( grupai 50.00 EUR+PVN, papildus 2 EUR no personas par zāļu tēju)

Veselīga dzīvesveida cienītājiem piedāvājam iepazīt Krimuldas muižu kā vietu, kur pat daba un gaiss dziedē. Krimuldā veselību atguvuši jo daudzi cilvēki. Gan pastaigā pa muižas parku, gan pils istabās būs iespēja iepazīt ārstniecības augus un iegūt informāciju par savvaļas un telpaugu izmantošanu savas veselības labā. Ikvienam būs iespēja nogaršot Krimuldas muižas avotiņa dziedinošo ūdeni un uzmundrinošu zāļu tēju.

Piedāvājums paredzēts grupām, lūdzam iepriekš sazināties ar mums pa tālr.: 29111619 vai rakstot uz e-pastu: info@krimuldasmuiza.lv

 

Muižas vīns un cepumi. Ekskursija gardēžiem (ilgums – 1,5 h, grupai 50.00 EUR+PVN, vīna degustācija 10 EUR/pers. +PVN.

Pastaiga pa Krimuldas muižas teritoriju un spilgtām, vēsturiskām detaļām bagāti stāsti par muižas sadzīvi dažādos gadsimtos, par saimniecisko darbību un pašdarītā alkohola kultūrvēsturisko un dziedniecisko nozīmi. Izstaigāsim muižas teritoriju: stalli, ratnīcu un kūtsstalli, smēdi un citas muižas kompleksa ēkas, paviesosimies Krimuldas muižas kungu mājā, kā arī mājas vīna darītavā un nogaršosim šeit gatavotos vīnus kopā ar nelielām uzkodām – Šarlotes cepumiem. Uzzināsim pašdarināto dzērienu receptūras smalkumus un, pie lūpām ceļot vīna glāzes, kavēsimies domās par dzīvi Krimuldas muižā pirms simts un divsimts gadiem.  

Piedāvājums paredzēts grupām no 10 personām, lūdzam iepriekš sazināties ar mums pa tālr.: 29111619 vai rakstot uz e-pastu: info@krimuldasmuiza.lv

 

Dārznieka stāsts. Ekskursija pilsētniekiem (grupai 50.00 EUR +PVN)

Ekskursija pa nesen atjaunoto saimniecības dārzu. Vēl sanatorijas laikos, kad muižas kungu mājas ēkā bērni dzīvoja pat vairākus mēnešus un gadus, Krimuldas muižas pārvaldniece un rehabilitācijas centra vadītāja Dace Vanaga-Mikane pamanīja, ka daudzi bērni nepazīst zaļumus, nezina, kā aug kartupeļi un garšaugi. Gadu gaitā muižas dārzs, kurā audzēti lauku labumi vietējās ēdināšanas vajadzībām, paplašināts un izveidota ekskursijas programma pa vagām, siltumnīcām un augļu dārzu. Nu lieli un mazi var apmeklēt dobes, iepazīt stādus, uzzināt par ēšanas un iecienītāko produktu tradīcijām muižas laikos un nogaršot jauno ražu.

Piedāvājums paredzēts grupām, lūdzam iepriekš sazināties ar mums pa tālr.: 29111619 vai rakstot uz e-pastu: info@krimuldasmuiza.lv

 

Kultūrvēsturiskā nūjošana. Ekskursija apņēmīgajiem  (50.00 EUR/1,5h. grupai līdz 10 cilv.)

Krimuldas muiža piedāvā nūjošanas pakalpojumus, kas ļaus vienlaikus apvienot gan veselīgu dzīvesveidu un baudīt emocijas, ko sniedz Gaujas senlejas krāšņā daba. Izvēlieties nūjošanu gida pavadībā un kopīgi izstaigājiet interesantus maršrutus.  

Lūdzam iepriekš sazināties ar mums pa tālr.: 29111619 vai rakstot uz e-pastu: info@krimuldasmuiza.lv. Nūjas nodrošinām, bet, ir ierobežotā skaitā un izmērā.

 

Gaisa vagoniņš

Ar gaisa vagoniņu varat laisties pāri Gaujas senlejai, aplūkojot krāšņu ainavu – ieskaitot Siguldas, Turaidas un Krimuldas pilis, kā arī bobsleja un kamaniņu trasi. Tepat varat arī nolēkt ar gumiju vai “lidot” ar atrakciju ”Zērglis”.

 

Degustācijas

Mājas alkohola ražošanai muižās ir sena vēsture un saimnieciska nozīme – stiprie dzērieni tika vesti uz tirgu, un par iegūtajiem līdzekļiem muižas varējušas paplašināties un būvēt greznās ēkas. Arī Krimuldā savulaik darīts brandvīns, miestiņš un vīni. Teju gadsimtu pēc muižas ēras beigām – 2009. gadā – Latvijas vīndaris Jānis Mikans ielika raudzēties pirmo vīna balonu. No muižas dārza āboliem. Turpmāko gadu laikā pamatīgi apgūtas vīna darīšanas nianses un krietni paplašinājies klāsts. “Cik Latvijā ir ogu un ziedu, gandrīz tik mums ir vīnu”, teic Mikans. Nu vairs tikai ar muižas dārza ražu nepietiekot, tādēļ talkā nāk tuvējās apkārtnes saimnieki, kas piegādājot ekoloģiski audzētas upenes, avenes, ābolus…

Degustējot “Cremon” vīnus to dabiskajā, vēsturiskajā vidē, viegli sajutīsiet agrāko laiku godību. Šeit varēsiet ieraudzīt dzēriena radīšanas procesu smalkumus, baudīt pārseidzošo skatu uz Gaujas senleju un nogaršot visdažādākos vīnus. 

Mazākas grupas – līdz 30 cilvēkiem – parasti vīnus degustē pašā vīna darītavā, bet lielākas kompānijas – kungu mājas zālē. 
 

Sīkāka informācija: +371 29111619 vai info@krimuldasmuiza.lv